česky | english

Novinky 2009

11.12.2009

Lexy - Lenda Moura Soul se stala chovnou fenou.registrovanou u KCHLS.

23.11.2009

                          Dnes se Lexy  - Lenda Moura Soul podrobila vyšetření očí na klinice AA -  vet u MVDr. Gbelce s potěšujícím výsledkem: prostá dědičných vad

 

Štěňátka z naší CHS jsou již všechna zadaná,mrkněte sem,jestli si nevyberete www.subri.cz .

 

začíná sezóna bažantích honů

Na státní svátek 28.října jsem se s kamarády Renatou a Honzou Havleovými a jejich hafany Maxem a Angelem letos poprvé vypravila na Konopiště na bažantí hon.Počasí nám vyšlo,byl krásný slunečný den a tak jsme si všichni hon pěkně užili.

Cathy _ 1.hon 2009/10
paničko - ty mě uhoníš ( Cathy )

Naši kluci byli v televizní show!

Když se o naše dva volné kluky Corbiho a Codyho začal zajímat jeden velmi známý herec, ještě jsme netušili, že to bude s takovou parádou. Protože pejsek měl být překvapením pro manželku k narozeninám, nabídli jsme se, že kluky dovezeme do Vinohradského divadla, kde si jednoho vybere. Že tam na nás vykoukne televizní moderátorka s kameramanem, jsme opradu nečekali. Jak to nakonec dopadlo se v upravené verzi můžete podívat zde / TV Prima - Topstar magazín 22.10.2009,narozeniny V.Žilkové/.Do této početné herecké rodiny se nakonec začlenil Corbi,který byl přejmenovám po italsku PIPO.
Jeho bratříček Cody na svého pánečka ještě stále čeká.

 

Světová klubová výstava retrieverů a WDS Bratislava 8. - 11.10.2009

WDS

Vzhledem k výběru rozhodčích  jsem přihlásila Lexy pouze na Světovou klubovou výstavu na sobotu,protože výběr posuzovatelů na " světovku" se ne jenom mně vůbec nezamlouval a udělala jsem dobře. Sice jsem měla výhrady,především k umístění "klubovky" ( byli jsme venku v mrazivém a deštivém počasí,na zámkové dlažbě,naštěstí pod laminátovou střechou),přeci jen měla tato mnohem vyšší úroveň posuzování,než více obsazená,povětšinou i kvalitnějšími psy " světovka" v neděli.Kdo trochu brouzdá po výstavých si z výsledků z neděle udělá obrázek sám.Jsem velmi šťastná a považuji to za můj obrovský úspěch,že jsem s Lexy uspěla právě v sobotu na " klubovce" pod skotskými chovateli manž.Richardsonovými.Lexy nastoupila v početné mezitřídě, z níž vzešla i Světová klubová vítězka Pinkerly Shanghai Surprise a skončila za krásnou ruskou světlou fenkou na třetí pozici se známkou V3.Posudek mi je sice k ničemu,neboť - dá-li se  tak nazvat  tlumočnice- měla za s sebou maximálně 3 lekce angličtiny a tak byl posudek plný nesmyslů a foneticky psaných anglických slovíček.Pan rozhodčí z ní byl upřimně nešťastný a po pár opravách textu to vzdal a nechal jí psát ty bláboly.
Samozřejmě jsem na tuto akci vyrazila se svými tradičními spolubojovníky Evou, Veronikou a Danou.Všichni pejsci se prezentovali na výbornou,otec našeho vrhu " C "- Pinkerly Quien Sabe vyhrál pracovní třídu a oba mladí dorostenci Apollo a Freya / CHS Flores Vitea / se rovněž umístili v pořadí na VN3 a VN4.

V neděli jsem coby divák a příležitostný " držič" vystavovaného psa, občas s velkým údivem sledovala kvalitu posuzování ve čtyřech kruzích určených pro goldeny.Pouze v kruhu dospělých fen se dalo mluvit o slušném posuzování,také tam byla jedinná rozhodčí goldeny často posuzující.Je ostuda organizátora,že nezajistil na tak početné plemeno rozhodčí specialisty.Např. BIS ze sobotní  klubovky a někteří vítězové tříd se nedostali ani do užších výběrů,jednu třídu psů vyhrál jedinec,který v sobotu vyfasovat VD atd.Bylo mi z toho smutno,protože kvalitními goldeny se to v kruzích v neděli jen hemžilo, i přesto,že hodně známých evropských stanic tuto akci bojkotovalo.
Radost měli v sobotu alespoň někteří čeští vystavovatelé z pěkných umístění.Z naší skupinky se v početné mezitřídě mezi opravdu kvalitními fenkami prosadila Lexynky španělská kámoška Zampanzar Up and Down,když obsadila třetí příčku se známkou V3.

Nelituji,že jsem se této mega-akce zúčastnila,viděla jsem hodně pěkných psů,popovídala s přáteli a také jsem si konečně koupila profi střihačský stůl - už jsem ho vyzkoušela a práce s ním je mnohem pohodlnější.

Tak příští rok v Dánsku?!?

za krásnou fotku děkuji Evě Hubíkové

CWDSR-Lexy V3
Lenda Moura Soul - mezitřída V3

 

štěňátky již brzy odejdou...

V pondělí byla štěňata u veterináře,který je důkladně prohlédl,zkontroloval pejsky,jsou-li opravdu pejsky, mrňata dostala první očkování a také byla trochu bolestivě otetována do levého ouška.Nesla to všechno velmi statečně .Dneska už o ničem nevědí a vesele řádí na zahradě.Tetovací barvu mají rozmazanou úplně všude,takže jsou z nich malé zelené příšerky.

Pejsci již váží kolem 7 kilogramů,fenka Cayra o něco méně.O víkendu jsem byla štěňata vyfotit v postojích - byl to spíše boj,než focení.Temperamentní štěňata nechtěla moc pózovat a tak fotky nejsou podle mých představ.Ty nejzdařilejší jsem umístila do sekce štěňátka. Náš zelený pejsek Cody je stále volný.

mléčný bar

 

KV RK - Konopiště 26.9.2009

psy: Mrs. Janet Barrow  / UK /     feny : Mr.Malcolm Godefroy / UK /

Cathy - KV RK V3
Cathy od Hradu Veveří - V3 ve veteránech( 6 )

Lexy - KV RK - V2,r.CAC
Lenda Moura Soul - V2,r.CAC v mezitřídě ( 8 )

 

štěňátkům je 6 týdnů

Štěňátka rostou jako z vody,už okupují celou zahradu a byt a odmítají být jen ve své ohrádce.Dle slov paničky řádí jako černá ruka,takže se má co ohánět.Mlíčko od mamky je již jako desert,stále více jsou štěňata převáděna na pevnou stravu.V této době jsou už třikrát odčervená,mají za s sebou několikrát manikůru a pomalu se chystají na nepříjemné očkování a tetování,které proběhne 5.10.O víkendu pojedu vyfotit štěňátka ve výstavních postojích,aby jste si mohli prohlédnout,jací jsou to krasavci.Zatím si v sekci štěňata můžete prohlédnout jejich krásné hlavičky.

 

vrh " A " slaví páté narozeniny

vrh a - holky

24.9. oslaví naše první štěňátka ( JCH,CH Cathy od Hradu Veveří x Multi Ch Sequins Shamrock ) již páté narozeniny.Přejeme jim hlavně zdravíčko a láskyplnou společnost svých pánečků.Při této příležitosti vzpomínáme na naší milou Jessy ( Aristea z Botičských Meandrů),která se těchto narozenin bohužel nedožila- Jessinko,moc nám chybíš!

 

 

 

výstavní víkend v Polsku 12. -13.9.2009
Speciální výstava goldenů Swierklaniec a Klubová výstava retrieverů Warszawa

Spolu s kamarádkami Evou a Danou a naší sedmihlavou smečkou goldenů jsme tentokrát vyrazily do Polska na dvě zajímavé výstavy.V sobotu do Swierklance, na tradiční speciálku,kam jsou zváni rozhodčí z Anglie,tentokrát manželé Watkinsovi / CHS Tamarley / a v neděli do Warszawy na klubovou výstavu retrieverů,kde goldeny posuzovali H.Fryckstrand  ze Švédska / CHS Dewmist / a Rune Fagerstrom z Finska / CHS O´Morion /.Protože s námi tentokrát nejela  Veronika,předváděla jsem kromě své Lexy také Montyho / Pinkerly Quien Sabe / a dvě šestiměsíční štěňata Freyu a Apolla / Apollon a Afrodíté Flores Vitae /.Výstavy se mi velmi libily,hlavně v neděli klubová.Úroveň předváděných goldenů byla poměrně vysoká, také posuzování obou pánů rozhodčích bylo brilantní.Je velká škoda,že se takové kvalitní posuzování vidí na našich výstavách velmi,velmi zřídka.
Abychom si my i pejsci dostatečně odpočinuli po dvoudenním maratonu,přespali jsme ve Warszawě až do pondělí.Domů jsem se vrátila sice unavená,ale spokojená.Za krásné fotografie děkuji Evě Hubíkové.

A jak se naši pejsci umístili?

sobota: psy - Mal Watkins    feny - Sheila Watkins / UK /

Lenda Moura Soul        - mezitřída ,8 fen      - V1,CWC                                          
Pinkerly Quien Sabe     - pracovní,6 psi         - V1,CWC,VSV,BOB                             
Blaze Saltus                - šampionů,5 psů      - V                                                    
Britney Saltus              - otevřená,11 fen      - V3

Polsko - Lexy CWC
Lexy - V1,CWC v mezitřídě

neděle : dospělé psy a feny - H.Fryckstrand / S /          baby,puppy ,junioři - R.Fagerstrom / FIN /

Lenda Moura So ul         - mezitřída,8 fen              - V2
Pinkerly Quien Sabe       - pracovní,7 psů               - V1,CWC
Blaze Saltus                 - šampionů,8 psů             - V1,CWC 
Britney Saltus                - otevřená,18 fen             - V
Apollon Flores Vitae        - baby                            - VN1
Asterios Flores Vitae       - baby                             - VN3
Afrodíté Flores Vitae       - baby                             - VN1,BOB baby,BIS2 baby

mezitř.V1,V2
V1,CWC Enigma Music la Prima Santolina, V2 Lenda Moura Soul

Lexy v pohybu - Polsko
na pohyb pan rozhodčí hodně dal

štěňátka 4. týden

Štěňátkům jsou čtyři týdny a tak jsem se vydala k nim na návštěvu spolu s budoucími majiteli naší malé Cayry. Drobci  se batolili venku na travičce a mamka Bára nás vesele vítala s plyšákem v tlamě.Své potomky stále kojí,ale štěňata už dostávají také  2x denně mléčnou kaši s  rozmočenými granulkami. Jsou již v období,kdy si začínají hrát nejen se sourozenci,ale i s hračkami a podnikají malé výpravy do okolí pelíšku,takže brzy budou muset být venku i doma v ohrádkou přehrazeném prostoru.Několik fotografii a váhové přírůstky jsem umístila do odkazu štěňátka.

Stále volní jsou dva světle zlatí kloučci Cody a Corbi.

Caspian s kostkou
Caspian

spící Cayra
Cayra

štěňátka 2. týden

Dnes je štěňatům 14 dní,všechna již překročila hmotnost 1,5 kg a všechna se již koukají na svět.Volní jsou dva světle zlatí kluci Cody a Corbi.V sekci štěňátka jsou doplněny váhové přírůstky.

červený pes
červený pejsek Corbi - volný

zelený pes
zelený pejsek Cody - volný

fenka Cayra
fenka Cayra - zadaná

caspian
černý pejsek Capian - zadaný

 

štěňátka 1.týden

Naše čtyři štěňátka velmi dobře prospívají,za necelý týden všechna překročila 1 kilogram váhy.Malí cvaldové již mají sytý pigment a  pomalu se jim uvolňují koutky očiček,takže již brzy vykouknou na tento svět..Zatím je nezajímá nic jiného než maminčino mlíčko a mamča Beverly se o své ratolesti pečlivě stará.

Fotky a tabulku váhových přírůstků naleznete v odkazu štěňátka.

 

 

MVP Mladá Boleslav 29.8.2009

psy: M.Václavík   feny : Z.Jílková

Lexy se vystavovala v početné mezitřídě a obdržela pěkný posudek a známku výborná.Cathy poprvé startovala ve veteránkách,byla zde sama a i přes svůj " blahobytný" stav byla ohodnocena známkou výborná 1.Ihned po výstavě jsem s Cathy zamířila na veterinu,protože měla nafouklé a tvrdé břicho.Sonografické vyšetření naštěstí vyloučilo vážnější problémy,jen dost pošramocené zažívání.Dostala dvě injekce a dietu a dneska už je líp.

 

 

výcvikový tábor - Albeř 8/2009

Tradiční srpnový tábor výcviku retrieverů z Prahy Kolodějí byl zase super a celý týden jsem si užila do posledních chvil parádně.Letos jsem se zaměřila na výcvik Lexy na zkoušky lovecké upotřebitelnosti,především na podzimní a vodní.Lexy se rychle učí,dobře se řídí mými pokyny a hlavně výborně aportuje z čehož mám velkou radost.Co se nám bohužel nepodařilo odblokovat je obava a nejistota z velkých prostor při slídění s výstřelem.Lexy má stále v paměti ošklivý zážitek s pyrotechnikou z letošního května a tak jsem se po poradě ze zkušenými výcvikářkami rozhodla odpískat říjnové Podzimky v Malešově a dát Lexy čas se s tím vypořádat.Bylo by škoda zmarnit tak vlohovou fenku a proro budeme pomalu a v klidu trénovat dále.
Nicméně jsme se snažily já s Lexy i veteránkou Cathy zúročit týdenní práci na " Platošově poháru",kterého se letos zúčastnilo rekordních 40 pejsků.Nadělaly jsme pár chyb a tak holky skončily na 29. a 26. místě. Posuzovalo se spravedlivě,ale přísně,vždyť plného počtu bodů dosáhli pouze tři první psi.
Letos pro nás realizační tým zajistil novou honitbu,kde byly na cvičení naprosto úžasné podmínky a my všichni doufáme,že se tam přístí rok budeme moci vrátit.Zdar Alběři 2010!!

Albeř09 - Lexy králík
Lexy - dohledávka králíka - čtverec v lese

Albeř09 - Lexy bažant
Lexy - vlečka srstnaté

 

 

štěňátka jsou na světě!!!


jednodenní štěňata

Ve středu 19.8.2009 se od 19,00 do 23,00 hodiny narodila naší Beverly z Botičských Meandrů čtyři štěňátka v poměru tři  pořádní kluci a jedna sladká holčička.Snad proto,že jsou čtyři a měla v bříšku dostatek místa a výživy nám narostla v malé obříky.Fenka váží 521 g a kluci 500 g, 570 g a největší buřtík,pan zelený 657 g! Všechna štěňátka  jsou zkontrolována veterinářem,stejně tak fena a celá rodinka je v naprostém pořádku.

Všeo tomto vrhu naleznete v sekci štěňátka.

 

 

KV v Belgii - 10.8.2009,Turnhout


psy:Mrs.Eileen Caisley         feny: Mrs.Audrey Richardson

Do Belgie na klubovou výstavu jsem jela letos podruhé.Tentokrát nás bylo docela dost,česká výprava čítala 5 žen a 9 goldenů.Ve dvou rozměrných autech se nám cestovalo docela dobře,nálada byla výborná a i psy cestu zvládli v klidu. Abychom si atmosféru výstavy,která je tradičně skvělá náležitě užily,přespávaly jsme před a po výstavě v nedalekém lesním hotýlku v chatičce.V neděli jsme odjely na výstavu,kde nás velice mile přivítal organizátor výstavy a staral se o nás i během dne. Přihlášeno bylo přes 170 goldenů,takže třídy byly početné a to včetně třídy baby,kde bylo kolem dvaceti miminek.Lexy se vystavovala v mezitřídě,do které bylo přihlášeno 22 fen. Mrs.Richardson posuzovala velmi přísně ,takže jsem měla pekelnou trému před vstupem do kruhu. Naštěstí se Lexy pěkně předvedla,dokonce i v pohybu a dostala známku výborná,kterou pí.rozhodčí ohodnotila pouze osm dalších fen. Na stupínky vítězů se probojovaly pěkné  světlé fenky z věhlasných stanic. Naše vítězka se nakonec stala nejlepší fenou výstavy / Pinkerly Shanghai Surprise /.V mladých fenkách uspěla Lexy nejlepší kamarádka  - Zampanzar Up and Down, která byla druhá.Druhá s pěkným posudkem byla i Dorris Aurea Rosa ve třídě pracovní,která se pod mým vedení moc pěkně předvedla,jen bohužel odmítala vrtět v kruhu ocáskem,šibalka jedna.Také do třídy pracovní nastoupil Pinkerly Quien Sabe - otec našich očekávaných štěňátek a umístil se též na druhém místě za velice slavným plemeníkem Gatchells Man of Honour .Neztratila se ani štěňátka v baby třídě Apollo a Asterios Flores Vitea,oba kluci obsadili druhou a třetí příčku,jejich sestřička měla obrovskou konkurenci a do pořadí nezasáhla.Za náš Czech Team zabojovali i moc pěkní sourozenci Britney a Blaze Saltus.
Výstava byla vydařená, viděly jsme  hodně pěkných psů  a fen, atmosféra mezi vystavujícími byla skvělá, setkaly jsme se tu s mnoha přátely a tak si přejeme, abychom se této výstavy v budoucnu zase mohly zúčastnit.


Czech team - Eva a Veronika H. s Montym,Sofií a třemi štěňátky,Eva P. s Dočou,Dana K. s Kimim a Britney a já s Lexy


Lenda Moura Soul - mezitřída( 22 fen ),výborná


Dorris Aurea Rosa - tř-pracovní - V2

 

Dovolená v Chorvatsku

Jako každý rok v červenci jsme se na 14 dní přesunuli s karavanem,surfy i oběma psy na mořský břeh na chorvatský Pelješac.I letos se 1.týden konaly windsurfingové závody a protože hodně foukal vítr,bylo se na co dívat a komu fandit.Já jsem si parádně odpočinula,páneček zasurfoval a holky se náležitě vymáchaly v moři,prostě pohoda.


Cathy a Lexy u Jadranu


tak zase příští rok Tadeáši - pac na to!

 

 

27. 6. 2009

CACIB Brno

psy : Susanna Hóger                        feny : B.Jindřichovský


Lenda Moura Soul / Lexy  - mezitřída V3

 


Pinkerly Quien Sabe / Monty - CAC,CACIB,BOB,BIG4

splněny podmínky pro titul Český Šampion a Interšampion

 

17. 6. 2009

Plánujeme vrh " C "


Bára a Monty po krytí

Ve středu 17.června proběhlo úspěšné krytí feny z našeho chovu Beverly z Botičských Meandrů špičkovým plemeníkem Pinkerly Qouien Sabe. Po dohodě s majitelkou Beverly ponese vrh jméno naší chovatelské stanice.Více informací naleznete na stránce štěňátka.

 

6. 6. 2009

Cathy slaví!


Cathy - 8 let

A už je to tady : Naše Cathynka oslavila ve zdraví své osmé narozeniny. Na veteránku však  zdaleka nevypadá a my jí přejeme, aby ji zdravíčko dlouho sloužilo a mohla  ještě pár sezón prohánět bažantíky.

 
 

6. 6. 2009

Klubová výstava RK Oslavany

 

Lexy se na této výstavě poprvé vystavovala v mezitřídě.Od rozhodčího z Anglie Mr.B.Catteralla dostala známku výborná,do pořadí však nezasáhla. Její španělská kamarádka Sofi- Zampanzar Up nad Down byla mnohem úspěšnější a stala se BIS Junior výstavy - blahopřejeme.

Po výstavě jsem odjela přenocovat k přátelům a také  pomazlit se s jejich štěňátky.V neděli, zatím co  panička trhala třešně, si s nimi zadováděla na zahradě i Lexy.

 

16. 5. 2009

OVVR - Prosečné


Lexy

V sobotu jsem se s Lexy zúčastnila OVVR pořádaných MS Horalka -  Prosečné, konaných pod záštitou KCHLS. Lexy obstála na plný počet 232 bodů. Mám radost z toho, že její práci neovlivnil  silný déšť, který nás trápil skoro na všech disciplínách. Díky dobré organizaci šlo vše ráz na ráz a krátce po poledni jsme již vyhřívali svá těla u krbu v myslivecké chatě a pojídali vynikající srnčí gulášek. Poděkování patří organizátorům i rozhodčím za hladký průběh zkoušek a korektní posuzováni.

Na zbytek víkendu jsme se připojily k pánečkovi a Cathy a strávily naopak slunečnou a teplou neděli na Máchově jezeře,kde jsme sledovaly pánečkovo snažení na windsurfingových závodech.

 

9.  - 10. 5. 2009

Klubová a speciální výstava retrieverů KCHLS Hluboká

Anne Woodcock / UK / a Janet Buckingham / UK /


sobota: Lenda Moura Soul - V4 ve tř. mladých / 21 fen /


neděle: Lenda Moura Soul - V3 tř. mladých / 16 fen /

 


neděle: Zampanzar Up and Down a Lenda Moura Soul

25. 4. 2009

CACIB Č.Budějovice

Z. Antonovič

Lexy jsem vystavovala ve velmi početné třídě mladých / 21 fen /.Bohužel jsme panu rozhodčímu do oka nepadly a tak jsme vyfasovaly známku velmi dobrá. Protože nemáme žádnou fotku z této výstavy,  zveřejňujeme alespoň dva krásné Lexynčiny sourozence, kteří působí v CHS Lenda Moura.


sestřička " Rose " Lenda Moura Casiopea


bráška " Jaco"  Lenda Moura Weather Report

 

23. 4. 2009

oficiální výsledky DKK a DLK

Dnes ráno se naše Lexy - Lenda Moura Soul podrobila rentgen.vyšetření a následnému posouzení kyčlí a loktů na veterinární klinice Vltava u Dr.Šebka. Jela jsem tam, asi jako každý majitel, se staženým žaludkem, ale  výsledek mě velmi potěšil. Lexy má DLK 0/0 a DKK taktéž 0/0!!!! Máme všichni velkou radost z toho,že je naše zlatá holka zdravá, že se s klidem můžeme věnovat našim zájmům a také se snad v budoucnu dočkáme od Lexynky i nějakých štěňátek. Děkuji všem,co nám drželi palce.

 

18. 4. 2009

WT - Konopiště

V sobotu jsem se s Lexy zúčastnila ,co by startující, historicky našich prvních Working testů a to je třídě E, spolu s dalšími 15ti účastníky,mezi nimiž byl i náš Arkin z Botičských Meandrů s Petrem Bruthansem. Lexy i Arkin se statečně poprali s připravenými disciplínami,které byly pro nás zajímavé, nezvyklé a někdy těžké, jelikož jsme s výcvikem teprve v začátcích a účast na WT jsme brali hlavně jako možnost procvičování a nabírání nových zkušeností. Bohužel oba jsme vypadli na poslední disciplíně - aportu z vody, Arkinovi se do žabincového rybníčku nechtělo a naše Lexy již neudržela nervíky na uzdě a vystartovala od nohy ještě před pokynem rozhodčího, za což je vyhazov.No nevadí, přesto jsem na naší Lexy moc pyšná, po celou dobu se mi snažila vyhovět a plnit mé povely,v mých očích byla prostě úžasná.

Fotografovala: Ing.Eva Šípová, další krásné fotografie si můžete prohlédnout na www.retrivri.cz

 
marking přes potok
 

dohledávka 
 

marking přes překážku s odložením
 

náš osudný aport z vody
 

sice jsem chvilku nepočkala,ale aport jsem donesla 
 
 
 

29.3.2009
CACIB - Berlin

E.Rautala / Fin/ a S.Holzer / AT /

  

V neděli jsme v  čistě dámské sestavě vyrazily na výstavu do Berlína, s sebou jsme vezli Lexy, Sofi a Montyho. Moc jsem se těšila, už jsem potřebovala relax po nedávných smutných událostech a tak jsem si plánovala užít si výlet spolu s kamarádkami jak to jen půjde. Plán mi vyšel, výstava byla pěkná a v dobré společnosti jsem viditelně pookřála.

Po příchodu ke kruhu jsme zjistily, že je přihlášeno kolem 90ti psů a obě třídy mladých byly převeleny od finské rozhodčí - na kterou jsme jely - k nám neméně oblíbené S.Holzer z Rakouska. Lexy nebyla zrovna ve výstavní kondici, jak říká jedna rozhodčí - její srst odjela na prázdniny, takže jsme byly takřka bez šance na lepší umístění.Do třídy mladých nastoupilo 13 krásných fenek a známku výborná jich dostala většina.V závěrečném kole jsme sice chvíli vydržely, ale nakonec jsme odešly s Lexy se známkou výborná bez pořadí. Za to Veronika s opravdu nádhernou Sofinkou / Zampanzar Up and Down / pobraly zlatou a titul CAJC!

Ve vedlejším kruhu u E.Rautaly se ve třídě pracovní pěkně předvedl Monty / Pinkerly Quien Sabe / a za moc hezkým  psem z ch.st. Erinderry vybojoval druhé místo a titul r.CAC.

Protože soutěže začaly dost pozdě a BIS Junior byl na programu až úplně na konec programu, navíc nebyl vypsán žádný rozhodčí, nečekaly jsme a po vynikajícím kafíčku a velmi výhodných nákupech v místních stáncích s potřebami pro psy, jsme se odebraly k domovu. Děkuji Evě a Veronice za bezpečný odvoz a opravdu milou a veselou společnost.Tak zase někdy příště....

foto: E.Hubíková


třída mladých - Lenda Moura soul/ 13 měs./ - výborná

 

Smutná zpráva

Ve čtvrtek 12. 3. 2009 odešla do psího nebíčka  naše  krásná,věčně veselá a hravá Jessy - Aristea z Botičských Meandrů. Během velmi krátké doby podlehla Jessy zákeřnému onkologickému nemocnění. Bylo pro nás moc těžké nechat jí odejít, ale víme,že ji nyní už nic netrápí, jen v pelíšku po ní zůstává prázdné místečko.V našich srdcích a vzpomínkách zůstane už napořád.

 

29. 2. 2009

Mezi 28.2. a 1.3.2009 oslavila naše Lexy - Lenda Moura Soul své první narozeniny. Přejeme vždy plnou misku,spoustu kamarádů na hraní a pevné zdravíčko.

 
 

 

7. -  8. 2. 2009  DUO - CACIB Brno

Mr. a  Mrs.Lane / GB kennel Kulawand /

Na naši letošní první českou výstavu jsem se moc těšila hlavně proto, že posuzovali rozhodčí z Anglie a také proto, že jsem se zde mohla po oba dva dny setkat se spoustou přátel.Výborně zvládnutá organizace výstavy mě příjemně překvapila, stejně jako prostorné kruhy a dostatek místa okolo nich. Z čeho jsem byla a ne jen já trochu rozčarovaná, bylo hodně přísné a nevyrovnané posuzování. Přesto,že si osobně nemohu stěžovat,dopadly jsme výborně, překvapily mě veliké rozdíly v posuzování obou manželů. Jeden den byli někteří posouzeni na výbornou,často i zasáhli do pořadí, aby druhý den dostali VD!

A jak jsme si tedy my holky vedly ?

V sobotu si Lexy odbyla výstavní premiéru v Čechách ve třídě mladých, kde se pěkně předvedla a skončila z 21 přihlášených fenek na 2. místě se známkou V2. Naše chovatelská stanice zde měla svého zástupce v podobě fenečky Arletty z Botičských Meandrů, která ve třídě otevřené vybojovala především svým elegantním pohybem  1.místo a další titul CAC. Feny v sobotu posuzovala velmi přísně paní Lane.

V neděli si manželé Laneovi vyměnili kruhy,takže fenky posuzoval pan Lane. Lexy obdržela známku  výborná a odcházela z kruhu jako pátá, těsně před pořadím.V mladých zvítězila Lexynky španělská kámoška Zampanzar Up and Down a stala se BOB juniorem a na závěr i BIG junior II.

Po půldruhém roce jsem se rozhodla přihlásit na výstavu i Cathy. Cathynka se předvedla ve skvělé formě, téměř v osmi letech porazila své soupeřky ve třídě šampionů a získala svůj další CAC, čímž mi udělala obrovskou radost. Rozhodčímu se Cathy velmi líbila a do posudku ji mimo jiné nadiktoval něco v tom smyslu, že je věčnou šampionkou. Svoji další výstavu absolvuje Cathy už jako veteránka.

foto: L.Hančarová a E.Hubíková

 

Lexy - V2 -11 měsíců / tř. mladých,21 fen /
 

Cathy - V1,CAC - 7,5 roku / tř. šampionů / 
 

Arletta z Botičských Meandrů - V1,CAC / tř. otevřená /
 

25.1.2009

Dneska jsem se vypravila s kamarády Havleovými  tuto sezónu na náš poslední bažantí hon na Konopiště. I když se nenastřílelo již tolik bažantů, jako na jejím začátku, přesto jsme si den náležitě užili my i naši psi Cathy, Angelo a Maxík. Už se těšíme na sezónu další.


sezóna konči...../ zleva Max,Angelo a Cathy /

 

smutná zpráva

Začátkem tohoto roku přešla "duhový most" matka naší Cathy od Hradu Veveří - Sandy / Cora Scandinavia Finland. Byla to úžasná fenka,která dala život čtyřem zdravým,výstavně i pracovně úspěšným vrhům. Jsme pyšní na to,že Cathy patří mezi ně.

 

 
 KV KCHLS v r. 2007 - 2x BIS Veterán v 11.letech - měla jsem tu čest jí předvádět.